freezedrymach
Freeze Dry Meyve Özellikleri | Freeze Dry Mach
Freeze Dry Fruit Properties

Çilek

Berry etli, küçük ve besleyici olarak yoğun bir besindir. Ekşi veya tatlıdır ve reçellerde, tatlılarda ve koruyucularda kullanılır. C Vitamini, Elyaf ve Antioksidan Polifonlarda tropikal olarak yüksektir. Meyveler ayrıca LDL kolesterolü düşürerek kalp sağlığını iyileştirir ve kalp krizi riskini azaltır.

Kayısı

Kayısı orijinal olarak Çin'de yetiştirilmektedir. A Vitamini, B6 Vitamini, B5, C Vitamini, E ve K gibi besinlere sahiptir. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, manganez, fosfor, potasyum, sodyum, demir ve çinko bakımından da zengindir. Kuru kayısı, büyük ölçüde Türkiye'de üretilen lezzetli bir geleneksel kuru meyve türüdür. Kayısı klorojenik asit, kateşinler, polifenoller ve provitaminler içerir.

Şeftali

Şeftali, şeftali ağacında üretilen sulu, yumuşak ve etli çekirdekli bir meyvedir. Şeftali protein, yağ, kolesterol, sodyum, karbonhidrat, şeker, lif, kalsiyum, demir, fosfor, potasyum ve magnezyum açısından zengindir. 

Böğürtlen

Böğürtlen, ekşi ve tatlı bir tada sahiptir. Kurutulmuş böğürtlen vitaminler, antioksidanlar ve lif bakımından zengindir. Lezzetli bir çiğneme atıştırmalıktır. Böğürtlen A, C, E ve K vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve çinko bakımından zengindir. 

Kuru Erik

Kuru erik kuru bir erik meyvesidir. %31 su, %64 karbonhidrat, B vitamini ve diyet mineralleri gibi besinler açısından zengindir. Meyve olgunlaştığında koyu mor bir renge sahiptir. Kuru erik suyu, kuru erik ile taze yapılır. Sindirime yardımcı olur ve dürtüyü kontrol eder.

    argenovalogo